Barcelona patronu Ronald Koeman, Sergio Ramos'un bariz bir şekilde elle oynamasının ardından hakemin Pazar gecesi Real Madrid karşısında Eibar'a penaltı vermemesine tepki gösterdi.

Pazar günkü La Liga karşılaşmasında Madrid, Eibar karşısında 3-1 galip geldi ancak en tartışmalı an Ucuz Barselona Futbol Formaları maçın bitimine altı dakika kala Los Blancos kaptanı Ramos'un ceza sahası içinde topun koluna çarpmasıyla yaşandı.

Futbol Formaları

Skor o sırada 2-1'e geldiği için bu olayın sonuç açısından belirleyici olduğu kanıtlandı ve o zamandan bu yana yaşananlar İspanyol futbol haberlerinde ön planda yer aldı.

Koeman hafta ortasında Real Valladolid ile oynayacakları karşılaşma öncesi düzenlediği basın toplantısında bu olaya odaklanarak kararı sorguladı ve hatta çoğu Madridlinin penaltı Barselona Çocuk Futbol Forması olduğunu düşüneceğini söyledi.

El Mundo Deportivo'ya göre Koeman gazetecilere şunları söyledi: "Anlamıyorum. O gün Madrid'e karşı söylediğim gibi, bunu tekrarlamak istemiyorum. Madrid'de 10 kişiden 9'u penaltı çalardı ama hakem çalmadı.

"Kendi adıma bunun bir penaltı olduğunu düşünüyorum ama hepsi bu. Hakem ve VAR ekibi aksi yönde karar verdi ve ben buna saygı duyuyorum. Ama bana sorarlarsa evet, bu bir penaltı."

Madrid şu anda 14 maçta topladığı Barselona Bayan Futbol Forması 29 puanla ikinci sırada yer alırken Barcelona sekiz puan geride beşinci sırada yer alıyor ancak bir maç daha az oynadı.